[Owasp-turkey] E - ticaret sitesi için yardım isteği

suleymanpetek at yahoo.com suleymanpetek at yahoo.com
Mon Mar 2 12:55:36 UTC 2015


Orhan selam,
Statik kod taraması ve dinamik uygulama taraması dışında penetrasyon testleri de yapman gerek. Hepsini birden tek başına yapman hem zor hem sağlıksız olur.


Sent from my iPhone

> On 2 Mar 2015, at 13:52, orhan aygün <enkilman at gmail.com> wrote:
> 
> Merhaba,
> 
> Yeni bir e-ticaret sitesi yayına alacağız. Fakat bundan önce güvenliğinin ne derecede olduğunu sınamak istiyoruz. Bu konuda araştırma yaparken grubunuza rastladım. Listenizi ve web sitenizi gezdim. Temel kontrol listeleri ve bir kaç makaleniniz daha okudum. Emeğinize sağlık. Güvenlik konusunda bir geçmişim olmadığı için edindiğim bilgilerin yeterliliğinden ve doğru anlayıp anlamadığımdan yeterince emin olamadım.
> 
> Bu nedenle bu listeye sormak daha uygun geldi. Eğer gereksiz bir davranışta bulunduysam özür dilerim. Niyetim bir yazılımcı ve ürün sahibi olarak nasıl hareket etmem gerektiği konusunda bilgi ve tecrübelerinize başvurmak. Sitenin mevcut halinin güvenlik açısından yeterliliğini nasıl test edebiliriz? Hazır uygulamalar kullanmak ya da güvenlik hizmeti veren firmalardan hizmet almak ne kadar gereklidir? 
> 
> Daha önce de belirttiğim gibi güvenlik konusunda deneyiyim çok az ve maalesef -özellikle de bilgim az olduğu için zaten- çok geç bir zamanda bu konuyu gündeme alabildik.
> 
> Bu konuda her türlü desteğinize ve yönlendirmenize açığım. Eğer isteğim bu liste ile ilgili değilse beni yönlendirirseniz çok sevinirim.
> 
> 
> _______________________________________________
> Owasp-turkey mailing list
> Owasp-turkey at lists.owasp.org
> https://lists.owasp.org/mailman/listinfo/owasp-turkey


More information about the Owasp-turkey mailing list